Danes se je zaključil EXPO 2020 v Dubaju, ki smo si ga ogledali tudi pri SLOWOODLIFE. Skozi zanimive zgodbe o tem našem lesenem paviljonu smo ugotavljali, zakaj je bil eden najbolj fotografiranih paviljonov na pol leta trajajoči svetovni razstavi.
Kako razkriti slovensko dušo tistim, ki nas še ne poznajo? Kaj pokazati o nas in o naših dosežkih, da bodo obiskovalci doživeli kdo smo, kako živimo in kakšne so naše vrednote? Vsakič, ko potekajo priprave na postavitev našega paviljona na svetovnih razstavah, si prizadevamo najpomembnejša sporočila umestiti že v njegovo podobo. Pri SLOWOODLIFE smo se podali v Dubaj z namenom, da preverimo, kako nam je uspelo tokrat.
Predstavljamo vse, kar tam še nimajo
»Slovenski paviljon predstavlja vse to, česar v Dubaju še nimajo,« nam je na snemanju v Dubaju povedal Matic Volk, generalni sekretar Slovenije za Expo. »Ima leseno streho, največjo zeleno zunanjo fasado v Dubaju in je obkrožen z bazeni, ki predstavljajo slovenske vode ter druge naravne znamenitosti. Tega v Dubaju – kljub vsemu denarju in zmožnostim – še nimajo.«
Naš paviljon je bil po njegovem mnenju eden tistih, ki so na pol leta trajajočem mednarodnem dogodku poželi največ pozornosti: v družbi 190 drugih paviljonov je bil prepoznan kot eden najbolj zanimivih, eden najbolj fotogeničnih in hkrati eden najbolj pogosto objavljenih paviljonov na družbenih omrežjih.
Spoznajte zgodbe iz ozadja
Kaj je pripeljalo do njegove lesene izvedbe, kaj so bili največji izzivi med gradnjo in na kaj smo lahko Slovenci upravičeno ponosni, smo ugotavljali v družbi Jureta Jančarja iz podjetja CBD, Janeza Škrabca, direktorja podjetja Riko, predstavniki slovenskega paviljona in njegovimi naključnimi obiskovalci.
Zanimiv video zapis, ki bo spoštljivo ohranil to našo navdihujočo predstavitev svetu v podobi paviljona iz lesa, si lahko ogledate tukaj:
Že drugi slovenski leseni paviljon
Z lastnim paviljonom smo se tokrat predstavili na EXPO že drugič v zgodovini naše države. Pri SLOWOODLIFE smo izjemno veseli, da je naša predstavitev vsega, kar imamo dobrega, že drugič dejansko potekala skozi zgodbo o lesu. Ta material, ki je naše nacionalno bogastvo, nagovarja v jeziku, ki ga razumejo po vsem svetu. Govori o trajnosti, tradiciji, okolju in skrbi za zanamce. Svojo nalogo je tudi tokrat opravil z odliko in z velikim zadovoljstvom smo odkrivali njegove zgodbe …